Döşeme için Genel Bakım ve Temizlik İpuçları

Bir döşemeli mobilya satın aldıktan sonra öğenizin önümüzdeki yıllarda yeni görünümünü korumasını sağlamak için uygun temizleme yöntemlerini bilmek önemlidir.

Birkaç basit temizleme ipucu takiben, kanepenizden, sandalyenizden veya Osmanlıcadan maksimum miktarda kullanım alabilirsiniz.

  • Döşemelerinizi temizlerken, deodorize edilen, kumaşınız için güvenli ve sert kimyasallar içermeyen bir temizleyici kullanın. Ayrıca, temizlemeden önce mobilyalarınızı hafifçe fırçaladığınızdan veya vakumladığınızdan emin olun. Bu, temizlerken kirin kumaşa girmesini önler.
  • Sert bir fırça kullanarak lekelere temizleyici uygulayın. Temizleme yaparken, kumaşı çok sertçe ovmayın ya da fırçalamayın.
  • Kalan temizleyiciyi bir iki dakika sonra çıkarmak için nemli bir sünger veya bez kullanın.
  • Temizledikten sonra, kumaşınızın iyice kurumasını sağlayın. Mobilyalarınızı daha çabuk kurutmak için pencereyi açık bırakın veya yakında bir fan çalıştırın.
  • Hayvanlarınız veya küçük çocuklarınız varsa mobilyalarınızı korumak için bir kapak kullanmayı düşünün. Bu, lekelerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır.
  • Haftada bir kez, döşeme parçanızın hafifçe fırçalanması veya havasının alınması ile kumaştan kirleri alın. Bu kirin kumaşa girmesini önleyecek ve görünümünü korumaya yardımcı olacaktır.
  • Eşyalarınızın üzerindeki yastıkları eşit derecede aşınacak şekilde sık sık çevirin veya tersine çevirin. Bu aynı zamanda lekeleri daha erken fark etmenize izin verir. Bir lekeye rastlarsan, döşemeli mobilyaları mümkün olan en zayıf çözeltiyle temizlemeyi unutmayın.

Döşemeli kumaşları temizlemek her zaman basit olmayabilir, ancak mobilyalarınızın bakımına zaman koymak sonuçta bir ödüllendirici görev olacaktır. Sonuçta, düzgün bir şekilde bakılan döşemeli kumaşlar birkaç yıldır görünümlerini koruyabilir.


Haberler Diğer Başlıklarımız


Toplam Haberler: 9

Elif Minder