Sunbrella Bakım ve Temizlik Genel Bakış

Sunbrella kumaşlarınızın orijinal görünüşlerini koruyacak şekilde bakım yapılması önemlidir. Derin bir temizliğe ihtiyaç duymaktan kaçınmak, kiri kumaşa girmeden önce çıkarmak, dökülmeleri en kısa sürede temizlemek ve lekeleri olabildiğince çabuk ortadan kaldırmak kadar kolaydır. Sonuçta Sunbrella kumaşlarının su iticiliğini artıran ve uzun yıllar kullanım için tasarlanmış özel bir yüzeyi vardır.

Hafif veya doğal sabunların genel, hafif, spot ve ağır temizlik için kullanılması önerilir. "Spot ve doğal sabun" ile Ivory Snow, Dreft veya Woolite demek istedik. Bu nazik sabunlar kolayca durulaşır ve kumaşa uygulanan su itici "bitiş" i azaltmaz. Soğuk su kullanmayı, yalnızca leke temizlemeyi ve kumun havadaki kurumasını bekleyin. Çamaşır makinesine kabuk veya minder koymayınız.

  • Kumaşı, galon başına ılık suyla ¼ fincan hafif sabun suya batırın.
  • Gerektiğinde bir sünger veya yumuşak kıllı bir fırça kullanın.
  • Kalan kalıntıları gidermek için kalemi iyice durduğunuzdan emin olun.
  • Ürününüzü havayla kurumaya bırakın.

Sunbrella kumaşı küf büyümesini desteklememekle birlikte, kumdan çıkarılamazlarsa kir ve diğer maddeler üzerinde küf olabilir.

  • 1 su bardağı çamaşır suyu, 1/4 su bardağı hafif sabun ve 1 galon su karıştırın.
  • Lekelenmiş alanı karışıma 15 dakika boyunca yerleştirin.
  • Bir süngerle, havluyu temizleyin veya çok yumuşak bir fırça ile bölgeyi hafifçe ovun.
  • Kalıntıları temizlemek için iyice durulayın.
  • Kumaşınızın kurumasına izin verin.

* Eğer leke ve / veya küf şiddetliyse, çamaşır suyu miktarları arttırılabilir. Bkz Sunbrella Leke tablosu belirli lekeleri çıkarmak için.

Sunbrella kumaşının etrafında bir çamaşır suyu karışımı kullanırken, alanı korumaya dikkat edin. Çamaşır suyu, Sunbrella dışı kumaşları boyayabilir. Ayrıca, tüm çamaşır suyu ve sabun artıklarını gidermek için Sunbrella kumaşlarınızı tamamen yıkayın. Buna ek olarak Sunbrella kumaşları hızlı bir şekilde kurumalarından ötürü kurumaya gerek duymazlar. Kırışıklıklarınız varsa, "sentetik kumaş" ısı ayarına sahip bir demir kullanın. Aksi takdirde, güneşlik kumaşlarınızda buhar ayarlı buharlı ütü veya ütü kullanmamanız önerilir.


Haberler Diğer Başlıklarımız


Toplam Haberler: 9

Elif Minder