Elif Minder

Armut Koltuk Kılıfı ve Dolgu Malzemesi Nasıl Olmalıdır?

Evlerinize rahat etmek için aldığınız armut koltuklarda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılan malzemenin açısından kaliteli olanı ve sağlınız açısından da yararlı olanını tercih etmek olmalıdır.

Armut koltuk kılıfı da en az koltuk kadar önemli olmaktadır. Çünkü kaliteli bir koltuk hem iç dolgu malzemesi hem kaliteli kumaşı ve yine kaliteli dikişleri sonucu meydana gelmektedir. Bu sebeple seçilen koltukların kılıfı kesinlikle kaliteli ve uygun özelliklerde olmalıdır.

Armut Koltuk Kılıfı, Dolgu Malzemesi,elif minder

Evlerimize aldığımız bu ürünlerin daha uzun ömürlü olması için alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Bunlardan bir tanesi armut koltuk alacağınız firmanın kesinlikle güvenilir ve bilinen bir marka olmasına dikkat ediniz. Sürekli ulaşılabilen bir müşteri hizmetlerinin olması da yine karşılaşabileceğiniz her tür sorunda sizlere yardımcı olacaktır.

Armut Koltuk Kılıfı Nasıl Olmalı?

Armut Koltuk Kılıfı, Dolgu Malzemesi,elif minder
  • Alacağınız armut koltukların kılıfları kumaş ve renk kalitesi bakımından öncelikle her tür ISO kalite kapsamında olmalıdır. Böylece uzun süre sizlere solmadan ve yıpranmadan hizmet sunabilsin.
  • Armut koltuk kılıfı mümkün mertebe su geçirmeyen kumaş türünden tercih edilmeli ki ıslanmalara karşı dayanıklı olsun. Böylece üzerine her tür sıvı dökülmeye karşı iç kısmının dolgu malzemesini korumuş olacaktır.
  • Sağlam, estetik ve kaliteli kumaşlar tercih edilmelidir. Seçilen kumaş ne çok kaygan ne de çok tutucu olmamalıdır. Orta kararda olmalı ki rahat edebilesiniz.
  • Yine tercih edeceğiniz kumaşların yıkanabilir olmasına özen gösteriniz. Böylece belirli periyotlarda yıkayarak sürekli temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Seçeceğiniz armut koltuk kılıflarının yine renk bakımından da evinizdeki eşyalarla uyum içerisinde olması çok önemli olmaktadır.

Armut Koltuk Dolgu Malzemesi Nasıl Olmalıdır?

Armut koltuklarda kılıfın kalitesi kadar en az içerisindeki dolgu malzemesinin kalitesi de çok önemli olmaktadır. Armut koltuk dolgu malzemesi, kesinlikle ne çok sert ne de çok yumuşak olmamalıdır.Çünkü ikisi de sizleri rahatsız edecektir. Armut koltuklarda dolgu malzemesi olarak genellikle strafor köpük kullanılmaktadır ki gayet ideal bir maddedir. Bunun haricinde yine dolgu malzemesi olarak orta sertlikte sünger de tercih edilmektedir.