Elif Minder

Bahçe Minderi

Bahçe mobilyaları dış mekân mobilyaları olarak bilinmektedir. Teras ya da balkon mobilyası olarak da isimlendirilen bu mobilya çeşitlerinde rahatlık, konfor ve estetik bir arada bulunur. Bahçe mobilyasında en çok kullanılan aksesuar ise bahçe minderidir.

Zarif tasarıma sahip malzemelerden üretilen mobilyalara şık ve konforlu dokunuşlar yapmak isteyenler için minderler vazgeçilmez bir aksesuaradır. Bahçe mobilyasında minder kullanımının diğer özelliklerinin arasında ise kullanım kolaylığı yer alır.

Bahçe mobilyası minderi olarak adlandırılan ve açık havada kullanılan bu aksesuarların temizliği iç mekânda kullanılan mindere göre daha zordur. Bu yüzden mobilyaya takılıp çıkarılabilen, istenildiği zaman kumaş yüzeyi de değiştirilebilen minderler kullanım kolaylığı açısından kişilerin en çok tercih ettiği bahçe mobilyası aksesuarıdır.

Terasınızda, bahçenizde, yazlıklarınızda ya da balkonlarınızda en keyifli ve en konforlu anlarınıza eşlik etmek için hem tarzınıza hem zevkinize hem de bütçenize uygun minder çeşitleri bulunmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesi olan minderler ev ve dekorasyon mağazalarından satın alınabileceği gibi özel tasarımla da yaptırılabilir.

Bahçe Minderi Çeşitleri

Salıncak Minderi: Salıncaklar bahçelerin, terasların, yazlıkların vazgeçilme mobilyasıdır. Tekli ya da çoklu salıncak modelleri hem şık ve estetik hem de konfor veren bir üründür. Açıkhava’da kullanılması nedeniyle kirlenmeye açık olan bu üründe hafif kumaş, iç dolgusunda ise elyaf ve sünger tercih edilebilir.

Şezlong Minderi: Şezlong minderi bahçe, teras ve havuzlu bahçeler için kullanışlı bir üründür. Ahşap, raftan ve plastik maddelerinden üretilen şezlonglarda konfor ise şezlong minderi ile sağlanır. Şezlong minderinin üretiminde imperteks kumaş tercih edilir. İmperteks kumaşlar su geçirmez özelliğe sahiptir.

Armut Minderi: Armut minderleri kapalı alanlarda da kullanılsa da açık hava mekanlarının vazgeçilmez ürünlerinin başında yer alır. Armut minderlerinde iç dolgu malzemesi olarak boncuk strafor ismi verilen granül kullanılır. Cafe bahçesi, ev bahçesi, teras gibi açık mekanlarda kullanılan armut minderlerin dış yüzey malzemesi ise suni deri ya da imperteks kumaştan üretilir.

Puf Minderi: Puf minderleri açık hava mekânlarında tercih edilen taşıması kolay hafif malzemelerden üretilen bir minderdir. Puf minderin üretiminde strafor kullanılır. İsteğe göre kare, yuvarlar, silindir ya da arzu edilen farklı şekillerde kesilen straforların üzeri polyester kumaş ya da suni deri ile kaplanır.

Sandalye Minderleri: Sandalye minderleri farklı iç dolgu malzemesi ve kumaşlardan üretilebilir. Rattan sandalye, ahşap sandalye, plastik sandalye, taşınması kolay katlanabilir sandalye ve metal sandalyelerin oturma yüzeyi için geniş bir ürün skalası bulunur. Sandalye minderlerinde iç dolgu malzemesi olarak 3 farklı malzeme kullanılır. Bunlar; blok sünger ya da silikon elyaftır. Dış kaplamasında ise sunu deri ve imperteks gibi silinebilir özelliği bulunan kumaşların yanı sıra nakışlı, baskılı, kadife gibi farklı kumaş çeşitleri de tercih edilebilir.

Arka Sırtlı Minder: Bahçe, teras ve balkonlarınızda tercih edilen sandalye ve koltuk minderleri oturma ve arka sırtlı minder olarak ikiye ayrılır. Açık hava keyfini daha konforlu hale getirme isteyen arka sırtlı minderleri tercih edebilir. Arka sırtlı koltuk minderleri rahat bir oturma amaçladığından genel olarak silikon elyaf ile üretilir.

Not: Aşağıda görmüş olduğunuz ürünler örnek olarak verilmiştir. Talebiniz halinde özel üretim olarak yapılmaktadır.