Elif Minder

Bukle Kumaş

“Kıvrılmış” veya “halkalı” anlamına gelen Fransızca bir sözcükten türeyen boucle Türkçeye bukle kumaş olarak geçmiştir. Bir dizi ilmekli elyaftan yapılmış bir ipliği veya ondan yapılan kumaşlara verilen isimdir.  Tekniğe tabi tutulan en yaygın elyaf yündür, ancak kumaşın dokulu tutumunu elde etmek için pamuk, keten ve ipek de kullanılmıştır. 

Bukle kumaş benzersiz bir dizi fayda sağlar: Örneğin pencere uygulamaları için kullanıldığında, akustik emilim sağlayacak kadar ağır, ancak bir yastığı kaplayacak kadar yumuşak bir dokuya sahiptir. Üretim aşaması titizlik ve ustalık ile yapılmalıdır.  Moda ve tekstilde kullanılan bukle vazgeçilmez kumaş türlerinden biridir. 

Bukle Teddy Kumaş Nedir?

Buklet kumaş genellikle Chanel Couture için kullanıldığı için Chanel kumaşları olarakta bilinir.  Yün karışımları, örme kumaşlar, tuvit buklet, formalar birçok isim altında kategorize edilir.  Rahat, lüks ve zarif olarak tanımlanabilir. 

Buklet kumaşlar takım elbise, palto ya da saçakların yapımlarında kullanılabilir.  Buklet kumaş fiyatları kumaşın enine göre hesaplanır.  Oldukça avantajlı satın alma yapabileceğiniz seçenekler mevcuttur.

Bukle Kumaş Fiyatları

Bukle kumaş fiyatları her kumaş türünde olduğu gibi değişkendir.  Büyük bir ustalık ile dokunması gereken bu kumaş türünde cinse göre çok büyük bir fiyat fark aralığı bulunmuyor.  145,80 Türk lirasından başlayan fiyatlar ile satılıyor.  Her zevke ve ihtiyaca göre kredi kartına taksit ya da nakit avantajlarını değerlendirerek satın almanızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Döşemelik Bukle Kumaş İle Neler Yapılabilir, Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Birçoğumuzun sadece sevdiği ancak asla kurtulamayacağı eski bir sandalyesi veya kanepesi var. Zamanın ve genel yıpranmanın birleşimi onu oldukça perişan ve harap hale getirmiş olabilir. Ne yapabilirsiniz? Eski sandalye ya da kanepenizi yeni bir döşemelik bukle kumaşla kaplatabilirsiniz. 

Yeni döşemelik kumaşınızı satın almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. 

  • Hem zevkinize hem de mobilyanıza uygun bir tasarım ve stil bulun,
  • Dayanıklı ve belki de kirlenmeye ve güneşin zararlarına dayanması için işlenmesi gereken bir kumaş türü seçmelisiniz.

Bukle Kumaş Modelleri

Bukle Kumaş ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.