Elif Minder

Goblen Kumaş

Goblen perdelik kumaşları, döşemeniz veya ev dekorasyon projeniz için harika görünecek güzel goblen kumaş desenleri, ogee desenleri ve şal desenlerinden oluşabilir. Goblenler genellikle orta ağırlıkta oldukları için mobilyalarla en iyi şekilde çalışacak, aynı zamanda güzel dokulu görünümü sayesinde ev dekorasyonunda mükemmel bir dayanıklılık sağlayacaktır.

Dokuma sırasında tasarımı yapılan goblen, dokuma dekoratif kumaştır. Genel olarak mobilya, duvar veya zeminleri kaplamak için veya giysi dekorasyonunda kullanılan hemen hemen her ağır malzeme, el dokuması, makinede dokunmuş veya hatta işlenmiş olarak kullanılabiliniyor.

Klasik tarz dokuma goblen kumaşları, bir sonraki döşeme projeniz için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca her odaya harika bir odak noktası oluşturacak perde ve panjurlar için idealdir. Art nouveau şekiller ve şal tarzı desenler içeren geleneksel tasarımlarla zamansızdır ve her projeye şıklık katar.

Goblen Kumaş Çeşitleri Nelerdir?  

Goblen kumaş şıktır! Goblen kumaşın zengin, ayrıntılı işlemeli görüntüleri modaya geri döndü. Geleneksel olarak, bu sağlam malzeme çoğunlukla yüksek kaliteli ev mobilyaları oluşturmak için kullanıldı. Çoğunlukla yastık kılıfları, masa örtüleri, perdeler veya kanepe örtülerinde kullanılıyor. Goblen kumaş özelliklerine gelecek olursak; bu kumaş çeşidi ile çalışmak kolay olduğundan, yaratıcılığınızın çılgınca çalışmasına izin verir.  Bu kumaş artık el çantaları ve hatta göz alıcı paltolar, yelekler ve etekler yapmak için kullanılıyor. Yeni giysinizi veya ev aksesuarınızı gerçek bir ifade parçasına dönüştürmek için goblen kumaşını kullanın!

Her kıtada hem çağdaş hem de eski goblen dokuma geleneklerinin örnekleri vardır. Dokumacılar, birçok kalın kumaş resim türünü oluşturmak için yün, ipek, pamuk veya keten iplikleri kullanırlar.

El dokuma, jakarlı, desenli birçok goblen kumaş çeşidi vardır. Çeşitleri ihtiyacınıza göre değerlendirebilirsiniz. 

Goblen kumaş fiyatları ne kadardır?

Kökeni 17.yüzyıla dayanan goblen kumaşlar, tekstilde ve moda sektöründe en sık tercih edilen kumaş türlerinden biridir. Dekorasyona farklı bir hava katan goblen kumaşların farklı çeşitleri bulunur.  Peki, goblen kumaşın fiyatları ne kadardır? Araştırmalarımıza dayanarak 71 Türk lirasından başladığını söyleyebiliriz. İhtiyacınıza yönelik renk, desen ve büyüklükte Goblen kumaş satın alabilirsiniz. 

Goblen Kumaş Modelleri

Goblen Kumaş ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.