Elif Minder

Şezlong Minderi

Şezlong minderi, bir kişinin uzanma veya uzanma pozisyonunda uzanmasına izin vermek için tasarlanmış çeşitli sandalye stilleridir. Şezlong minderleri genellikle ayarlanabilirdir ve şezlong, yatar koltuklar, rahat sandalyeler ve sedirlerle eşleştirilmiş kolsuz arkalıklı sandalyeleri içerir.

Bir şezlongun koltuk yüksekliği nedir?

Şezlong minderleri tipik olarak diğer sandalye türlerine göre daha alçak ve daha eğimli olacak şekilde tasarlanmıştır ve 12,5 ”-17” (32-43 cm) arası koltuk yükseklikleri aralığındadır.

Şezlong nerede kullanılır?

Şezlong minder çeşitleri, en iyi şekilde, oturma odaları, okuma odaları ve yatak odaları gibi rahatlamanın sıkça gerçekleştiği alanlarda veya lobiler ve resepsiyon alanları gibi yüksek görünürlüklü alanlarda özel vurgu parçaları olarak kullanılır.

Şezlong tarihçesi nedir? Şezlong neden üretilir?

İlk şezlong 1928 tarihli ve Marcel Breuer tarafından Macaristan’da tasarlandı. O yılın ilerleyen saatlerinde Le Corbusier de benzer şezlonglar üretmeye başladı. 1956’da Charles ve Ray Eames konforla birleştiren bir dizi yüksek kaliteli tasarım sunarak şezlong algımızı değiştirdi.

İlk şezlonglar metalden yapılmış çerçevelere sahipti ve deri döşemeye sahipti. Krom kaplamalı çelik boru yapıları, bu mobilya parçasının tanımlayıcı bir özelliğiydi ve bu görüntü, sallanan bir tabanı olan bu modern parça gibi gerçekten şık bazı varyasyonlara ilham verdi.

Şezlonglar genellikle minderlidir ancak,  bu her zaman böyle değildir. Ancak daha rahat olması için her zaman ahşap koltuğa bir yatak veya kabarık bir battaniye ekleyebilirsiniz.

Katlanabilir şezlong minderi, katlanır şezlong minderi, şezlong minderi modelleri yüzlerce adette mevcut. Size düşen araştırarak size en uygun mindere ulaşmaktır. 

Şezlong minderi fiyatları ne kadardır?

  • Şezlong minder fiyatları ortalaması Şubat 2021 itibarı ile şu şekildedir; 220 TL
  • Şezlong minder fiyatları en düşük fiyatı: 164 TL
  • Şezlong minder fiyatları en yüksek fiyatı: 1.609 TL

Not: Aşağıda görmüş olduğunuz ürünler örnek olarak verilmiştir. Talebiniz halinde özel üretim olarak yapılmaktadır.