Elif Minder

Suni Deri Kumaş

Sentetik deri olarak da bilinen suni deri, hakiki deriye petrol bazlı bir alternatiftir. Suni deri, hakiki derinin aynı arzu edilen özelliklerinin çoğuna sahip olsa da, bu maddeyi oluşturmak için hayvanlara zarar vermek gerekli değildir.

Gerçek deri gibi, suni deri de yumuşaktır ve suya dayanıklıdır. Bu nedenle bu kumaş lekelere karşı oldukça dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır. Sentetik deri gerçek deriden daha az dayanıklı olsa da hem aşınmalara hem de kesilmelere karşı dayanıklıdır, bu da onu çocuklu veya evcil hayvanlı evlerde döşeme için ideal bir kumaş yapar.

Suni Deri Çeşitleri Nelerdir?

 Suni deri kumaşların üç ana türü vardır:

  • PU (poliüretan) deri,
  • PVC (Polivinil klorür) deri,
  • Mikro fiber deri. 

Ancak bu 3 çeşit sentetik deri malzemesi gerçek deri değildir. Ayakkabı, giysi, çanta, mobilya vb. Birçok çeşitte kullanılabilir.

Suni Deri Fiyatları Nedir?

Suni derinin düşük fiyatı cazip olsa da, satın aldığınız ürünün uzun vadeli değerini dikkate almak önemlidir. Pek çok suni deri, sert kimyasallarla temizlenmesi kolay olduğu için çekici olsa da, lamine yüzey genellikle birkaç yıllık kullanımdan sonra çatlar. Öte yandan gerçek derinin 10 ila 20 yıl veya daha uzun süre dayandığı bilinmektedir.

Suni Deri Kumaşının Fiyatları Nelerdir?

Sentetik deri dokumaya ihtiyaç duyulmadan kumaş formunda üretildiği için bu tekstilin maliyeti pound başına fiyat yerine avlu başına fiyat olarak ölçülüyor. Suni derinin fiyatı söz konusu olduğunda suni deri türüne göre değişirken, bu tür kumaşlar genellikle yarda başına yaklaşık 10-25 dolar getirmektedir. Ülkemizde 15,50 türk lirasından başlamaktadır.

PU ve PVC deri gibi yerleşik suni deri çeşitleri genellikle daha ucuza mal olurken, bitkisel yağ bazlı deri gibi bu kumaşın yeni formları önemli ölçüde daha pahalıdır. Büyük suni deri siparişlerinde döşemelik suni deri kumaş fiyatları yukarıda belirttiğimiz gibidir. Ancak toplu indirimler almak mümkün olabilir.

Suni Deri Kumaş Modelleri

Suni Deri Kumaş ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.