Elif Minder

Tente Kumaşı

Tente Kumaşları ile tasarlanan mimari tenteler, ekstra dış mekân yaşamı ve daha uzun mevsimlik alan sağlar, iç mekân mobilyalarını solmaya ve mor ötesi hasardan korur. PVC kompozit tekstil tente malzemesi enerji maliyetlerini düşürür ve üstün güneş koruması sunar. Tente kumaşları su geçirmezdir, bakımı kolaydır ve kumaş çerçeve üzerinde sıkı kalır. Markalar maksimum uzun ömür performansı sağlamak için üstün benzersiz film formülasyonları, yapışkan sistemler ve Çekirdek Stabilize İşlemimiz kullanır.

Tente Kumaşı Özellikleri Nelerdir? 

Tenteler 8-15 derece soğutma özelliğine sahip enerji tasarrufu sağlayabilir. . Güneye bakan pencerelerde güneş ısısı kazanımını % 65’e ve batıya bakan pencerelerde % 77’ye varan oranda azaltabilirler.  Tente kumaşı ısıyı ve nemi tutmadığından, bir tente klima maliyetlerini % 25’e kadar düşürebilir!

Akrilik tente kumaşı, UV ışığına, küfe ve ayrıca suya karşı oldukça dayanıklıdır. Temel kumaş son derece nefes alabilirdir, bu nedenle sıcak hava ve nem de tutmaz. Servis renklendirme işlemi sırasında, renk pigmentleri, elyaflar yarı sıvı haldeyken akrilik elyaflara dâhil edilir.

Sonuç olarak, gölge, elyafın önemli bir bileşeni haline gelir ve parça boyanmış akrilikten farklı olarak, temizlenmeyecektir. Çözelti ile boyanmış akrilik kumaş yarı saydamdır (gölgeye bağlı olarak), genellikle 8 ila 10 ons olarak kabul edilir, kışın bir miktar büzülme yaşayabilir, sıcak havalarda bir miktar esneme yaşayabilir ve olağanüstü derecede suya dayanıklıdır (tamamen su geçirmez değildir). Akrilik tente kumaşı, esnemeye dayanıklı ve tipik olarak sızdırmayan bir tente kumaşıdır. Ve dahası, renk haslığı ve renkli, çözelti boyalı dokuma akrilik ek olarak hava koşullarına dayanıklıdır.

Pergola sistemleri, mülkünüzün görsel çekiciliğini artırmaya yardımcı olurken güneş, yağmur ve rüzgârdan koruma sağlayan etkileyici bir pergola tente kumaşı yelpazesi sunar. İster belirli bir renkte kanvas arıyor olun, ister geri çekilebilir gölgelik kumaşa ihtiyacınız olsun, zevklerinize ve gereksinimlerinize uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Tente kumaş fiyatlarına gelince elbette kalitesine ve ölçüye göre farklılık gösterebiliyor.  17.75 türk lirasından başlayan fiyatlara kısa bir internet araştırması sonrası ulaştık.

Tente Kumaşı Modelleri

Tente Kumaşı ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.