Elif Minder

Tente

İstediğiniz tente türü hakkında bir fikriniz olabilir, ancak daha fazla ilerlemeden önce neye bakmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Çoğu tente şirketi, farklı tente türlerini aynı şekilde sınıflandırır. Farklı tente çeşitlerinin ne olduğunu biraz daha anlamak için okumaya devam edin. Tente modelleri ve tente fiyatları hakkında yazının devamında sizleri bilgilendireceğiz.

Veranda Tenteleri

Çoğu insan bir tente düşündüğünde, akıllarında duvara monte veranda tasarımına sahiptir. Bunlar bir duvara sabitlenir ve oturma veya sigara içme alanı üzerinden dışarıya doğru uzanır.

Pergola Tenteleri

Pergola Tente, veranda tentesi gibi duvara monte edilir, ancak tente geri çekildiğinde yerinde kalan sabit bir çerçeve tasarımına sahiptir. Ek ön destek direklerinin sunduğu ekstra stabiliteden yararlanırlar.

Bağlantısız Tenteler

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tasarımlar duvara montaj gerektirmez. Bunlar, teras tentelerinin sabitlendiği bağımsız bir yapısal çerçevedir. Bağlantısız tenteler açık alanlarda popülerdir ve ekstra sağlam yapıları, restoranlar, havuz kenarı alanları ve çim alanlar gibi geniş alanları kaplayabilecekleri anlamına gelir.

Teras tenteleri başka bir deyişle güneşlik tente ayrıca satın alınır ve model seçiminize göre esneklik sağlar. Bir teklif verirken, tüm ürünler için toplam bir maliyet hesabı ile tente fiyatları büyük fark yaratabiliyor. .

Kış Bahçesi Tentesi

Kış bahçesi tenteleri, pergola tente mevcut bir çatı yapısına monte edilen benzersiz bir çerçeveye sahiptir. İç tasarımlar camın altından gölgeleme sağlarken, üzerine dış tasarımlar takılır.  Dayanıklı tente kumaşları dış ortam koşullarına dayanabilir ve güneş ışınlarını cama dokunmadan önce engelleyebilme gibi benzersiz bir avantaj sunar. Bu, gelişmiş sıcaklık kontrolü sağlar ve her iki tip de bir uzaktan kumanda ile çalıştırılabilir.

Dikey Tenteler

Dikey tenteler, son teknoloji ürünü pencere perdesi ya da gölgelik tente olarak tanımlanabilir. Geri çekilebilir tente teknolojisini hava koşullarına dayanıklı tente kumaşları ile  birleştirirler ve bu nedenle genellikle içten de monte edilebilmelerine rağmen genellikle pencerenin dışına takılırlar.

Evsel ve Ticari Tenteler

Evsel tente, ticari bir tentenin dayandığı zorlu koşullara dayanacak kadar sağlamdır. Bu nedenle tipik olarak yurt içinde kullanılan ürünler, konaklama ve perakende gibi sektörlerde de kullanılabilir. Kullanılabilir taban alanını artırmak, estetiği iyileştirmek ve ayrıntılı olarak seçerseniz marka farkındalığını artırmak için benzersiz bir fırsat sağlarlar. Tente fiyatları kumaştan boyuta birçok farklı kritere göre farklılık gösterebiliyor.  En iyisi bir uzman ile konuşarak size en uygun bütçeyi edinmektir.

Not: Aşağıda görmüş olduğunuz ürünler örnek olarak verilmiştir. Talebiniz halinde özel üretim olarak yapılmaktadır.