Elif Minder

Yat – Tekne Kumaşı

Tekneler ve denizcilik kumaşları, diğer tüm endüstriler kadar trendlere ve modaya duyarlıdır. Müşteriler, rekabetçi fiyatlara sahip, güzel görünen, uzun süre dayanan ve temizlenmesi kolay kumaşlar istiyor. Zorlu deniz ortamında tüm bu talepleri karşılamak kolay değildir, ancak deniz kumaşları endüstrisindeki yenilik, müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürünleri pazara sunmuştur. Tekne branda kumaşı, tekne tente kumaşı bir tekne için en önemli materyallerden biridir.

Tekne kumaşı trendlerini ve yat kumaşlarının daha uzun süre dayanmasını ve her zamankinden daha iyi performans göstermesini sağlayan en son yenilikleri güncel tutmaktır.

Tekne Kumaşı Neden Yapılır?

Akrilik ve polyester, yat kumaşı üretiminde kullanılan en popüler sentetik elyaflardır. Doğal liflerden önemli ölçüde daha dayanıklı olma eğilimindedirler. Ayrıca gerdirme, su geçirmezlik, leke direnci ve -uygun şekilde tedavi edildiğinde, UV ve UVB direnci sunabilirler. Sentetik elyaftan yapılan tekne kumaşları, günümüz kumaşlarının zorlu deniz koşullarında öncekilerden daha iyi performans göstermesini sağlayarak sürekli geliştirilmektedir.

Tekne Tente Kumaşı Ne İşe Yarar?

Nefes alabilirlik, tekne tente kumaşı ya da tekne branda kumaşı için doğru tercihi yaparken,  dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Kaplanmış malzemeler, teknenin daha fazla nefes almasına izin veren, ancak uzun ömürlülüğü sağlamak için farklı bakıma ihtiyaç duyan akriliklerden farklı havalandırma gereksinimlerine sahiptir.

Kumaş seçimi büyük ölçüde depolama koşullarına bağlı olacaktır: Müşteriniz tekneyi iç mekânda sıcaklık kontrollü bir ortamda depoluyorsa, basit, organik bir kumaş işe yarar. Müşteriniz tekneyi dışarıda yağmurda veya karda ya da dışarıda depoluyorsa, su ve küf direncini, UV ışınlarını korumayı ve sıcağa, soğuğa ve aşınma direncini göz önünde bulundurması gerekir.

Tekne örtüleri ayrıca sentetik elyafların esneme özelliklerinden de yararlanır. İdeal tekne örtüsü, deniz aracının kıvrımlarına ve açılarına tam olarak oturur. Uygun bir oturma ve esneme aynı zamanda, tekne otoyolda çekilirken gevşek bir örtü rüzgârı yakalayabileceğinden, nakliye koşullarında da teknenin düzgün bir şekilde örtülmesini sağlar. 

Yat kumaşı fiyatları ne kadardır?

Fiyatları kumaş üzerinden ele alırsak 20 türk lirasından başlıyor ancak kalite artıkça fiyatlarda artış göstermektedir.  Tekne kumaşı fiyatı oldukça farklılık gösteriyor. İhtiyaçlarınızı belirleyerek size en uygun tekne kumaşını tercih etmelisiniz. 

Yat & Tekne Kumaşı Modelleri

Yat & Tekne Kumaşı ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.